Narzędziownia

Nasz Zakład Mechaniczny Zalesie to nowoczesna narzędziownia. Już od ponad piętnastu lat istniejemy na rynku, rozwijając się i nieustannie inwestując w nowoczesny park maszynowy, który pozwala na wykonanie produktów wysokiej jakości dla różnych gałęzi przemysłu, mających za zadanie sprostać oczekiwaniom wszystkich - nawet najbardziej wymagających - klientów. Dbamy również o systematyczny rozwój i dobór wykwalifikowanej kadry, tak aby mieć całkowitą pewność, że nasze usługi świadczone są na najwyższym i w pełni profesjonalnym poziomie.

Narzędziownia Zakładu Mechanicznego Zalesie specjalizuje się zarówno w produkcji jednostkowej jak i małoseryjnej, co pozwala na uzyskanie w stosunkowo krótkim czasie pożądanych efektów. Dzięki temu świadczone przez nas usługi zawsze realizowane są w ustalonym terminie a oferta naszego zakładu jest najbardziej konkurencyjna. Narzędziownia Zalesie świadczy usługi, które swoje zastosowanie znajdują głównie w takich gałęziach przemysłu jak budowa maszyn, mechatronika, automotive czy nawet lotnictwo. Gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów jest również fakt posiadania certyfikatu ISO 9001.
Do pracy wykorzystujemy profesjonalne oprogramowanie, takie jak CAD-CAM, NX czy SOLID WORKS, co umożliwia nam wytworzenie różnych, często skomplikowanych i nietypowych części. Biuro konstrukcyjno-technologiczne zakładu Zalesie tworzy wykwalifikowana grupa profesjonalistów z bogatym doświadczeniem. Dzięki temu nasza narzędziownia zlecenia realizuje zarówno w oparciu o dokumentację powierzoną, według wzorca dostarczonego przez klienta, jak i dokumentację opracowaną przez dział konstrukcji Zakładu Mechanicznego Zalesie.

Narzędziownia, co oferujemy?

Jakich usług mogą oczekiwać nasi klienci? Narzędziownia przede wszystkim specjalizuje się w precyzyjnej obróbce skrawaniem CNC za pomocą frezowania, toczenia, szlifowania oraz obróbki elektroerozyjnej. Wykorzystanie tej nowoczesnej technologi pozwala na uzyskanie najlepszych efektów i realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów, bogatych w wiele detali wymagających zachowania szczególnej precyzji i oprzyrządowania.

Skrawanie

Podstawową metodą wytwarzania różnych części do urządzeń, przedmiotów użytkowych czy maszyn jest proces nazywany obróbką skrawaniem. Ma on za zadanie nadać obrabianemu przedmiotowi nie tylko pożądany kształt i wymiary, ale również szczególne właściwości wierzchniej warstwy. Efekt ten uzyskuje się dzięki użyciu narzędzia skrawającego, które usuwa część materiału zwanego wiórami. Nasza narzędziownia realizuje usługę obróbka skrawaniem CNC. Jest to proces wykorzystujący najnowszą technologię komputerową, która umożliwia zrealizowanie misternych i szczegółowych projektów.

Frezowanie

Frezowanie to proces mający za zadanie wykonać obróbkę - a więc przystosowanie - danego tworzywa do zadań, które ma ono docelowo spełniać. Frezowanie pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu płaszczyzn, kanalików, rowków czy uzębień między innymi takich materiałów jak metal czy aluminium poprzez ich skrawanie. Narzędziownia oferuje usługę frezowania CNC, dzięki czemu można zrealizować skomplikowane projekty i uzyskać precyzyjność nawet w najdrobniejszych szczegółach tworzonych części.

Toczenie

Narzędziownia zakładu mechanicznego Zalesie w zakresie świadczonych usług posiada również proces o nazwie toczenie. Polega on na obróbce skrawaniem zewnętrznych jak i wewnętrznych powierzchni tworzyw posiadających przeważnie kształt bryły. Toczenie CNC to proces realizowany z udziałem komputera, który dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu pozwala na wykonanie produktu idealnie odwzorowującego zatwierdzony projekt.

Elektrodrążenie

Technologia CNC, z której korzysta nasza narzędziownia pozwala również na wykonanie usługi w zakresie elektrodrążenia. Jest to proces, który wykorzystuje impulsowe wyładowania elektryczne w efekcie którego produkty poddawane elektrodrążeniu ulegają erozji a za pomocą parowania wyrzucane zostają cząstki obrabianego materiału. Elektrodrążenie CNC to najbardziej precyzyjny sposób na wykonanie tego procesu, ponieważ sterowany jest komputerowo, daje więc duże pole możliwości w zakresie precyzyjnego wykonania drobnych elementów.

Nasza Narzędziownia to miejsce, które jest odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących godnego zaufania zakładu, działającego w oparciu o najnowsze technologie, z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Do każdego powierzonego zlecenia podchodzimy w sposób rzetelny, skupiając się na zaoferowaniu najwyższej jakości usługi i produktów. Wykonujemy nie tylko części do maszyn i urządzeń, ale również narzędzia i oprzyrządowanie technologiczne, przyrządy kontrolno-pomiarowe, tłoczniki, wykrojniki i formy wtryskowe a nawet prototypy maszyn i urządzeń. Ta kompleksowa oferta w połączeniu z doświadczeniem i profesjonalizmem gwarantuje nam utrzymanie pozycji lidera na lokalnym rynku wśród zakładów mechanicznych. Narzędziownia Zakładu Mechanicznego Zalesie z to doskonały wybór.

Z naszych usług najczęściej korzystają mieszkańcy miejscowości:
 1. Ostrów Wielkopolski
 2. Kalisz
 3. Pleszew
 4. Krotoszyn
 5. Jarocin
 6. Odolanów
 7. Ostrzeszów
 8. Kępno
 9. Turek
 10. Rawicz
 11. Środa Wielkopolska
 12. Września
 13. Wrocław
 14. Łódź
 15. Warszawa
 16. Poznań
 17. Kraków