Toczenie CNC

Nasza narzędziownia, będąca częścią Zakładu Mechanicznego Zalesie to rzetelna firma. Specjalizujemy się w precyzyjnej obróce skrawaniem CNC za pomocą takich procesów jak frezowanie, toczenie, szlifowanie oraz obróbka elektroerozyjna. Nasze działania pozwalają nie tylko na wykonanie części do maszyn i urządzeń, ale również ich prototypów, przyrządów kontrolno-pomiarowych czy tłoczników, wykrojników i form wtryskowych. Do realizacji zlecenia narzędziownia wymaga dokumentacji powierzonej, opracowanej przez dział konstrukcji ZMZ lub wzorca, który dostarczony zostaje przez klienta. Nasze biuro konstrukcyjno-technologiczne pracuje w oparciu o programy takie jak NX, SOLID WORKS czy CAD-CAM, co pozwala również na stworzenie własnych, precyzyjnych projektów a następnie ich rzetelną realizację.

Narzędziownia oferująca usługę Toczenie CNC


Czym właściwie jest toczenie? To proces, nazywany inaczej obróbką skrawaniem lub obrókbą wiórową. Toczenie polega on na opracowaniu materiału za pomocą noża tokarskiego, który zamocowany jest w imaku i ruchem posuwistym przesuwa się wzdłuż poddanego obrabianiu przedmiotu. Sam materiał jest zamocowany w uchwycie i wykonuje ruch obrotowy. W efekcie tego działania nadany zostaje mu pożądany kształt, wymiary a nawet konkretne właściwości wierzchniej warstwy. Współcześnie toczenie wymaga często posiadania wyjątkowej precyzji i dokładności, które pozwalają na uzyskanie szczególnych właściwości obrabianego materiału. Aby proces ten usprawnić nasza narzędziownia oferuje toczenie CNC, które wykorzystuje zaawansowane maszyny ze skomputeryzowanymi układami sterowania.

Narzędziownia i park maszynowy zakładu Zalesie


Narzędziownia korzysta z parku maszynowego bogatego w zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalające na wykonywanie projektów wymagających doskonałej precyzyjności. Poziome Centrum Tokarskie CNC Okuma Genos L-300E-MY, tokarka narzędziowa CNC HAAS TL-1 czy tokarka narzędziowa CNC ROMI C510 to tylko część naszego zaplecza, które pozwala na realizację najbardziej wymagających i skomplikowanych zamówień. Toczenie CNC odbywa się z pomocą skomputeryzowanych układów sterowania, które gwarantują lepsze przystosowanie obrabiarek do współczesnych wymgań. Narzędziownia zakładu Zalesie zachęca do podjęcia współpracy, nawet przy szczególnie skomplikowanych projektach. Wykonujemy jednostkowe lub małoseryjne zlecenia produkcyjne. Z usług toczenia cnc korzystają firmy z miejscowości takich jak:
 1. OstrówWielkopolski
 2. Kalisz
 3. Pleszew
 4. Krotoszyn
 5. Jarocin
 6. Odolanów
 7. Ostrzeszów
 8. Kępno
 9. Turek
 10. Rawicz
 11. ŚrodaWielkopolska
 12. Września
 13. Wrocław
 14. Łódź
 15. Warszawa
 16. Poznań
 17. Kraków